Newline Naos IP

Newline Naos IP

6 May 2020 Off By redakcja

Newline niejako na przekór całej konkurencji zaprezentował właśnie monitor interaktywny bez wbudowanego systemu operacyjnego. Ten prosty zabieg okazuje się być strzałem w dziesiątkę – taka decyzja otwiera drzwi do odbiorcy biznesowego dbającego o najwyższe bezpieczeństwo danych w swojej firmie.

Najważniejsze parametry urządzenia:

  • Rozdzielczość 4K UHD
  • Pojemnościowa technologia dotyku
  • rozmary od 65 do 86 cali
  • pełne wsparcie dla gestów Windows/Office 365
  • Optical Bonding

img-alternative-text

Newline Naos IP to jeden z najważniejszych biznesowych modeli tej amerykańskiej marki. Elegancki design, rewelacyjnie działający dotyk, najlepsza na rynku jakość obrazu (odpowiada za to technologia Optical Bonding) oraz, co być może najważniejsze, natywna obsługa gestów podczas pracy w środowisku Windows (czyli min. przeglądarka Edge, OneNote itp.) oraz pełne wsparcie dla Office 365. Dzięki odpowiedniej konstrukcji monitor jest w stanie rozpoznać zamiary użytkownika i uruchamiać poszczególne funkcje aplikacji w pakiecie Office bez wybierania ich z menu. Jak to działa? Rewelacyjnie – praca z dokumentami, prezentacjami, arkuszami kalkulacyjnymi jest szybka i “bezbolesna”. Gdy chcemy nanieść na dowolny fragment pliku notatkę odręczną po prostu zaczynamy pisać dołączonym do monitora pisakiem – sprzęt sam rozpozna, że ma się przełączyć w tryb notowania, a my nadal mamy dostęp do nawigacji po dokumencie za pomocą dłoni. W ten sam sposób możemy także powiększać i zmniejszać przybliżenie. Technologia ta sprawia, że monitor interaktywny przestaje być gadżetem, dobrze wyglądającym meblem w sali konferencyjnej, który zastąpił dobrze znany ekran z projektorem. Dodatkowo wszystkie stworzone treści, komentarze czy notatki możemy udostępnić prosto z monitora pozostałym uczestnikom spotkania. Co najważniejsze – przesyłamy prawdziwe pliki Office’a – koniec z printscreen’ami przesyłanymi w ogromnych mailach po każdym spotkaniu.

Monitor pomimo prostej konstrukcji jest funkcjonalnym narzędziem, które przyda się w każdym przedsiębiorstwie. Zaawansowany sposób reakcji na dotyk, pełne wsparcie dla najpopularniejszej platformy biznesowej (wraz z pakietem biurowym) oraz przystępna cena czynią ten produkt jednym z najbardziej interesujących rozwiązań dla nowoczesnych firm.

person speaking in meeting on interactive display

Monitory Naos IP zostały przez producenta wycenione następująco:

  • 65″ – 1900 EUR
  • 75″ – 2500 EUR
  • 86″ – 2900 EUR